Tavuk Çiftliğinde Yaşayan 90 Yetim Yardım Bekliyor

 

HAYDI BAŞLAYALIM

Onlara mutlu olacakları bir hayatı birlikte verebiliriz 

Tavuk Çiftliğindeki 90 Yetimin Hayat Mücadelesi

Suriye'nin Dana ilçesinde savaşın getirdiği yıkım ve acil barınma ihtiyacından dolayı tavuk çiftliğinden çevrilen yetimhanede kalan 90 yetim çocuk yaşam mücadelesi veriyor.

Durumları Perişan

Yetimhanenin özellikle mutfak ve tuvaletlerinin perişan bir vaziyette olduğunu ve bu koşullarda ciddi sağlık sorunlarının ortaya çıkabileceğini belirten gözlemci heyeti; gıda, sağlık, barınma gibi temel ihtiyaçların karşılandığı ve eğitim ile psikolojik desteğin düzenli olarak verildiği bir yerin inşa edilmesi gerektiğini vurguladı. Bunun için tüm Türkiye’ye destek çağrısında bulundu.

Çaresiz Kalan Çocuklar

Suriye'nin Dana ilçesinde savaşın getirdiği yıkım ve acil barınma ihtiyacından dolayı aile fertlerinin tamamını ya da bir kısmını kaybedip sokaklarda çaresiz kalan çocuklar, duyarlı bir bölge sakininin  tavuk çiftliğinden dönüştürdüğü yetimhanede kalıyor. Kış mevsiminin gelmesiyle ihtiyaçların daha da arttığı yetimhanede yaşları 3 ilâ 15 arasında değişen kız ve erkek 90 çocuk; barınma, ısınma, gıda, sağlık ve kışlık kıyafetten mahrum şekilde hayatta kalmaya çalışıyor.