Reyhanlı Eğitim Köyü’müzdeki çocuklarımızın karne coşkusu
2019-01-22

Reyhanlı Eğitim Köyü’müzdeki çocuklarımızın karne coşkusu

Yetim Vakfı yönetiminde, Suriyeli yetim çocuklara eğitim ve psikososyal destek hizmeti verilen Reyhanlı Eğitim Köyü’müzde 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının ilk dönemi tamamlandı.

Yaklaşık 900 çocuğumuzun; anaokul, ilkokul, ortaokul, milletlerarası özel okul ve kız-erkek imam-hatip liselerinde eğitim gördüğü okullarda çeşitli etkinliklerle ilk karneler öğretmenlerimiz tarafından dağıtıldı. İlk dönemin başarıyla sona erdiğini söyleyen Reyhanlı Eğitim Köyü Koordinatörü Hamza Dinçer, yaptığı açıklamada, “Suriye’nin geleceğini inşa edecek bireyleri yetiştirmek için kurduğumuz tesisimizde bulunan öğrencilerimiz karnelerini aldı. Hem öğrencilerimiz hem de bizler için çok mutlu bir gündeyiz. Reyhanlı Eğitim Köyü bünyesinde bulunan 3 okulumuzda yaklaşık 900 öğrencimiz öğrenim görüyor. Öğrencilerimizin tatil sürecini en verimli şekilde geçirerek ikinci dönemi de başarıyla tamamlamalarını ümit ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Tesis bünyesinde bulunan Ebu Ubeyde Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Engin Erbatan ise, "Karne günü, öğrencilerimiz kadar bizleri de heyecanlandırdı. Yoğun gayret ve emekle geçen 4 ayın sonucunu olumlu bir şekilde almanın mutluluğunu yaşıyoruz. İçerisinde bulunduğumuz tesiste toplam 3 okul var. Ebu Ubeyde Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde 395 öğrencimiz karnelerini aldı. Bunun yanı sıra tesis içerisindeki tüm okullarda öğrenim gören yaklaşık 900 öğrenci ilk dönemi başarıyla tamamlamış oldu" diye konuştu.

Çocuklarımızın karne heyecanı ve sevinci renkli görüntülere neden oldu. Cuma namazı kılındıktan sonra yapılan törenlerle çocuklarımıza ödülleri takdim edildi. Yaşadıkları sevinci bir an önce aileleriyle paylaşma heyecanlı duyan öğrenciler yapılan etkinlikler sonrası servislerle evlerine bırakıldı.

Benzer Faaliyetler