Duyuru : Çatalca Eğitim Kampüsü İnşaat Yapım İhalesi - Detay Bilgi Al

Dikili Bir Ağacın Olsun!
2017-11-20

Dikili Bir Ağacın Olsun!

Dünya Çocuk Hakları Günü'nde Suriyeli Yetim Çocuklar Ağaç Dikti

Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki Çocuk Yaşam Merkezi'nde kalan Suriyeli yetimler, ülkelerindeki hayatını kaybeden çocuklar anısına toplam 500 adet meyve, çınar, ıhlamur ve mavi selvi ağaçlarını toprakla buluşturdu.

İHH İnsani Yardım Vakfı, Katar Yardım Kuruluşu RAF ortaklığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Yetim Vakfı iş birliğiyle Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde kurulan Çocuk Yaşam Merkezi'nde kalan yetimler, Suriye'de hayatını kaybeden çocukların anısını yaşatmak için Dünya Çocuk Hakları Günü'nde 420 ağacı toprakla buluşturdu.

Suriyeli yetimler her ağaca bir isim verdi. Verilen isimlerden en dikkat çekeniyse Bodrum'da cansız bedeni kıyıya vuran Aylan Kürdi oldu.

Gülsatar: Çocuklarımızı hayata hazırlıyoruz Yetim Vakfı Başkanı Mehmet Gülsatar, ağaç dikimi öncesi yaptığı konuşmada, çocukların hem eğitim aldıklarını hem de hayata hazırlanmaya çalıştıklarını söyledi. Ayda bir sosyal etkinlik yapmaya gayret edeceklerini belirten Gülsatar, şunları kaydetti: ''Ağaç, hayatımız için çok önemlidir. Yetim çocuklarımıza bu bilinci aşılamaya çalışıyoruz. Ekilen ağaçlar onların dinlenecekleri ve gölgesinden faydalanacakları yerler olacaktır.

Çocuklarımız, ülkelerindeki hayatını kaybeden arkadaş ve kardeşlerinin isimlerini, Mavi Marmara ve 15 Temmuz şehidlerinin isimlerini kendi diktikleri ağaçlara verdiler. Burada binlerce hayatını kaybetmiş yavrumuz ve şehidlerimizin anısını yaşatmaya çalışacağız." diye konuştu.

Benzer Faaliyetler