55 bin kalbe dokunduk
17.05.2021

55 bin kalbe dokunduk

Yetim Vakfı olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayında dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine hayırseverlerin bağışlarını ulaştırdık.

Bu yıl Ramazan kampanyamızı "Ramazan Bereket, Yetim Emanet” sloganıyla sürdürerek yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere pek çok bölgede başta yetim ve aileleri olmak üzere ihtiyaç sahibi 55 bin kişiye yardımları gerçek sahiplerine ulaştırdık.

Başta Türkiye, Suriye ve Yemen olmak üzere pek çok bölgede yetim çocuğa ve ailelerimize bayramlık elbise, binlerce aileye kumanya, iftariyelik, bir kutu gülücük, zekat, fitre, fidye dağıtımı ve bin yetime sponsor olduk.

Bununla birlikte Türkiye’de ve dünyanın pek çok bölgesinde yetimlere yönelik eğitim ve psikososyal yardım çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Yetim ailelerimizin sofralarına destek olduk

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında bu yıl da iftar sofraları kurulamadı ancak ihtiyaç sahiplerinin evlerine iftarlık ve kumanyalar dağıttık.

Bu kapsamda bin 250 aileye alışveriş yapmaları için kumanya kartı ve 5 bin 250 kişiye ise iftariyelik yemek paketi dağıtımı gerçekleştirildik. Ayrıca 2 bin 200 aileye zekat, fidye ve fitre desteği sağladık.

22 Bin 150 Yetim bayrama yeni kıyafetleri ile girdi

Dünyanın dört bir yanında yaşayan ihtiyaç sahibi 22 bin 150 yetim çocuğa bayramlık giysiler hediye ettik.

Ayrıca İçerisinde eğitici ve öğretici setler ile oyuncakların da bulunduğu Bir Kutu Gülücük paketleri, pandemi nedeniyle evlerinden çıkamayan 500’den fazla çocuğa ulaştırdık.

Bin yetime sponsor olduk

Yetimlerin maddi olarak himaye edilmesini amaçlayan bu sistemde toplanan düzenli bağışlarla yetimlerin gıda, kıyafet, sağlık, eğitim ve barınma giderlerine destek oluyoruz.

Ramazan ayında hayırseverlerimizin destekleriyle bin yetime sponsor olduk. Bir yetimin aylık sponsorluk bedeli 150 TL’dir.

Hayırseverlerimizin destekleriyle yetim ve ailelerine yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Sizler de destek olmak için TIKLAYINIZ.

Benzer Faaliyetler