Adak, Akika ve Şükür Kurbanı

Adak, Akika ve Şükür Kurbanı

Adak, Allah'a karşı yapılan bir bağıştır. Adak adayan kişi, yapacağı bağışın ne olduğunu ve kimlere yapacağını önceden belirler.

Yetim Vakfı olarak amacımız, her zaman ihtiyaç sahibi yetim kardeşlerimize yardım eli uzatmaktır. Bu doğrultuda, dinimizde önemli yeri olan adak ve akika konusunda da hizmetlerimizi sürdürüyoruz.

Adak, Allah'a karşı yapılan bir bağıştır. Adak adayan kişi, yapacağı bağışın ne olduğunu ve kimlere yapacağını önceden belirler. Adak, maddi ya da manevi bir değere sahip olabilir. Maddi değerli adaklar arasında hayvan bağışı, sadaka, zekat gibi bağışlar yer alırken, manevi değerli adaklar arasında ise Kur'an-ı Kerim okumak, oruç tutmak gibi ibadetler yer alır. Bizler, Yetim Vakfı olarak adak bağışları ile ihtiyaç sahibi yetim kardeşlerimize yardımcı olmaktayız. Adak bağışlarının önemini biliyor ve bu bağışlar sayesinde yetim kardeşlerimizin ihtiyaçlarını karşılıyoruz.

Akika ise, çocuğun doğumundan yedi gün sonra kesilen bir kurban niteliği taşır. Akika kurbanının etinin bir kısmı fakirlere dağıtılırken, diğer bir kısmı akrabalara, dostlara ve komşulara verilir. Yetim Vakfı olarak bizler, ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları için akika kurbanı kesimi gerçekleştiriyoruz. Bu sayede hem çocukların İslami geleneklere uygun olarak doğumları kutlanıyor hem de ihtiyaç sahibi ailelere destek oluyoruz. Akika kurbanları, ihtiyaç sahibi yetim kardeşlerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için de kullanılmaktadır.

Bağışlarınızla, adak ve akika hizmetlerimizi sürdürmeye devam ediyoruz. Yaptığınız bağışlar ile ihtiyaç sahibi yetim kardeşlerimizi sevindirmeye ve onların yüzlerinde tebessüm oluşturmaya yardımcı olabilirsiniz. Allah katında bu tür bağışların büyük bir önemi olduğu unutulmamalıdır. Yetim Vakfı olarak, adak ve akika gibi ibadetlerin önemini biliyor ve bu hizmetleri sürdürerek ihtiyaç sahibi yetim kardeşlerimize yardım etmeye devam ediyoruz. Sizler de bizlere destek olarak, ihtiyaç sahibi yetim kardeşlerimize yardımcı olabilirsiniz.

Bağış yapmak için: https://bagis.yetimvakfi.org.tr/donate#kurban