Esenlik Durakları Etkinliklerimiz

Rengarenk Kelebekler Kondu Sanat Atölyemize

 055a5322.jpg

Aksaray Psikososyal Destek Merkezimizin duvarlarına rengarenk kelebekler kondu Sanat atölyemizde Yetim çocuklarımız, hayallerindeki kelebekleri gerçeğe dönüştürdü. Ardından kelebeklerimizi duvarlara konması için birlikte uçurduk. 

 

Projenin Uzun Vadeli Hedefleri

· Ebeveyn kaybı yaşamış çocuklar ve annelerine hizmet veren kurumların ve merkezlerin yaygınlaştırılmasını sağlamak,

· Ebeveyn kaybı yaşamış çocuklar ve annelerine yönelik psikososyal çalışmaların kalitesini artırmayı sağlayacak akademik yayınlar yapmak,

· Projede gönüllü olarak çalışacak öğrencilerde sosyal sorumluluk bilincinin içselleştirilmesine aracı olmak.

2e.jpeg

Yetim Çocuklarımız Sanat ve Kolaj Malzemeleri ile Kendi Portresini Yaptı 

Sanat atölyemizde çeşitli sanat ve kolaj malzemeleri ile kendi portremizi yaptık.

Önce kağıdı yüzümüze koyup yüzümüzün üzerinde çizdik. Ardından portremizi sanat ve kolaj malzemeleri ile değiştirip karakterimize uygun portremizi dönüştürdük. 

Bu atölyede değiştiremeyeceğimiz ile değiştirebileceğimiz yanlarımızı fark etmeyi ve geliştirebileceğimiz yönlerimizi görmeyi hedefledik. Ayrıca atölyemizin yan hedeflerindr bilişsel, duygusal ve motor gelişimine katkı sunmak da yer aldı.

Projenin Uzun Vadeli Hedefleri

· Ebeveyn kaybı yaşamış çocuklar ve annelerine hizmet veren kurumların ve merkezlerin yaygınlaştırılmasını sağlamak,

· Ebeveyn kaybı yaşamış çocuklar ve annelerine yönelik psikososyal çalışmaların kalitesini artırmayı sağlayacak akademik yayınlar yapmak,

· Projede gönüllü olarak çalışacak öğrencilerde sosyal sorumluluk bilincinin içselleştirilmesine aracı olmak.

Nasıl Destek Olabilirsiniz. 

 

Temizliğin Önemini Oyunlarla Öğrendik

Aksaray Psikososyal Destek ve Uygulama Merkezimizde bugün drama atölyemizde konumuz temizlikti. Koşturmalı oyunlarla mikrobun ne kadar hızlı yayılabildiğini, sabunun da ne kadar hızlı temizleyebildiğini öğrenirken hayali temizlikçi dükkanına giderek temizlik malzemelerini tanıdık.

 055a4626.jpg

Theraplay Grup Oyun Terapilerimiz Devam Ediyor

Aksaray Psikososyal Destek Uygulama ve Araştırma Merkezi'de Neşeli oyunlar ve hassas bakımın terapötik faydalarından yararlanarak çocukların davranışlarını, benlik algısını ve karşılıklı ilişkilerini geliştirebilen Theraplay grup oyun terapisini uygulamaya başladık. 

Sizler de çocuklarımızın eğitimine katkı verebilirsiniz. 

 

 

Çocuklarımız Eğlenerek Tanışıyor

Tanışmayı oyunlarla eğlenceli hale getiriyoruz. Aksaray Psikososyal Destek Merkezimizde yeni gelen gruplarımızla tanışma konulu drama etkinlikleri uygulayarak sosyal gelişim ve birlikte çalışma becerisi geliştirmelerine destek oluyoruz.

 

Yetim Çocuklarımızla Oyunlar Oynayarak Öğreniyoruz

Aksaray Psikososyal Destek ve Uygulama Merkezi'mizde yetim çocuklarımıza yönelik eğitim çalışmalarımız devam ediyor.

Havanın güzel olduğu günlerde, bahçemizi çocuklarımız için eğlence, gelişim ve öğrenme ortamı olarak kullanıyoruz.

 

 

Psikososyal Merkezimizde Çalışmalar Devam Ediyor

Aksaray Psikososyal Destek Merkezimizde atölye çalışmamız kapsamında grubumuzla birlikte toplu müzik ve koro çalışması yaptık.

Her birimiz tek bir ses ve frekansta birleşerek bir harmoni yakaladık. Birken bütün olduk. Müzik enstrümanlarıyla çalışarak ritim duygumuzu geliştirdik. 

Bu atölye ile çocuklarımızın özgüvenlerini artırmayı ve kendilerini daha iyi ifade etmelerini amaçlamaktayız. Günlük hayatlarında daha çekingen bir duruş sergileyen çocukların şarkı söylerken eğlenerek grup çalışmasını daha iyi yaptıklarını ve diyalog kurma becerilerinin daha da geliştiğini gözlemledik. 

Önce doğru sesi yakalayabilmek adına ısınmalar yaparak başladık. Beden hareketleri ile diyafram ve ses tellerimizi rahatlattıktan sonra notalarla tonları yakalamaya çalıştık. Parça parça şarkılar söyleyerek ritim çalışması ile sonlandırdık atölyemizi.

DESTEK OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 

Psikososyal Destek ve Uygulama Merkezimizde ebeveyn kaybı yaşamış çocuklara ve annelerine yönelik bireysel ve grup terapi çalışmaları gerçekleştiriyoruz.

Siz de 1 seans ya da 12 haftalık terapi süreci bedelini karşılayarak yetim ailelerimize destek olabilirsiniz.