Kalkınma Projeleri

kalkinma-banglades.jpeg

Yetim ailelerimizin temel sorunlarının en başında ekonomik yetersizlikler yer alıyor. Çocuğun ve ailenin yaşamını doğrudan etkileyen bu durum eğitim, sağlık, yeterli beslenme, temiz suya erişim, kıyafet temini gibi birçok hayati ihtiyacın yeterince karşılanmamasına yol açabiliyor.

Kalkındırma projelerimiz ile ailelerimizin kendi kendilerine yeter duruma gelip ekonomik manada refaha kavuşmaları için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yetim ailelerimizi; yaşadıkları ülkelerin coğrafi özellikleri, bölge şartları ve geçim vasıtalarını da göz önünde bulundurarak en uygun proje ile buluşturuyoruz.

Örnek Kalkındırma Projelerimiz

Arakan – Meslek Edindirme Projesi

Arakan – Bakkal Dükkânı Projesi

Bosna Hersek – Tohum Desteği Projesi

Bosna Hersek – Kümes Hayvancılığı

Bosna Hersek – Sera Projesi

Burkina Faso – Dokuma Makinesi Projesi

Mali – Motosiklet Projesi

Sri Lanka – Büyükbaş Hayvan Besiciliği

Yemen – Küçükbaş Hayvan Besiciliği

Yemen – Büyükbaş Hayvan Besiciliği

Yemen – Arıcılık Projesi

Yemen – Mesleki Eğitim ve Dikiş Makinesi Projesi

Kalkındırma projelerinin ekonomik yararından sonraki en büyük faydası ise psikolojik destektir. Yetim annelerinin üretime katkıda bulunması, yaşadıkları travmaların etkisini hafifletebilecek büyük bir etkendir.

kalkinma-bosna-hersek.jpeg

Projenin Amacı ve Kapsamı

Sosyal hizmet uzmanlarımız tarafından tespit edilen, ailelerin yaşadıkları bölgenin durumuna göre belirlenen kalkındırma projelerinde temel amacımız bu ailelerinin ekonomik imkânlarını geliştirmeye yöneliktir. Bu sayede hem yetim aileler düzenli gelir elde ederek yaşam standartlarını artırır hem de yerel ekonomiye katkı sağlamış olur. Ayrıca üreten bir anne çocuğu için iyi bir rol model haline gelir.

 kalkinma-tunus.jpeg