Reyhanlı Eğitim Köyü

Atölyelerimiz

Okullarımızda sunulan kaliteli eğitime ek olarak, atölyelerimiz ile çocuklarımızın bedensel, sanatsal ve mesleki gelişimlerini destekliyoruz.

Çocuklarımızın anneleri de üretim atölyelerimizde aktif olarak rol alıyor. Böylece hep birlikte geleceğe umutla bakmalarını sağlamak için onlara hem psikolojik açından destek veriyor hem de ekonomik olarak kendi ayakları üzerinde durabilmelerine yardımcı oluyoruz.

 

  • Tekstil & Tasarım Atölyesi

Tekstil ve Tasarım Atölyemiz ile yetim çocuklarımızın ve annelerinin sanat, beceri ve mesleki gelişimlerini destekliyoruz.

 

  • Görsel Sanatlar Atölyesi

Görsel Sanatlar Atölyemizde çocuklarımız yeteneklerini keşfetme ve hayal dünyalarını zenginleştirme fırsatına sahip oluyor.

 

  • Robotik Kodlama Atölyesi

Çocuklarımızın teknik becerilerinin doğru şekilde yönlendirebilmek amacıyla kodlama, elektronik, 3D çizimi ve yazıcı kullanmanın yanı sıra robotik eğitimi için atölyemizi kurduk.

Robotik Kodlama Atölyemizde yeteneği keşfedilen, ilgisi ve becerisi olan çocuklarımız, uzman hocaları ile birlikte çalışmalar yaparak alanda uzmanlaşma yolunda ilerliyor.  
 

  • Zekâ Oyunları Atölyesi

Bütünsel Eğitim Modelimiz kapsamında yetim çocuklarımızın düşünsel ve zekâ becerilerinin gelişmesine destek oluyoruz.

Çocuklarımızın ileriki yaşlarda kendi ayakları üzerinde durabilmeleri için düşünsel aktiviteler gerçekleştiriyor ve geliştirdikleri analitik düşünme yeteneği ile okul, iş ve sosyal yaşamlarında başarılı bir hayat sürmelerini amaçlıyoruz.

 

  • Hafızlık Atölyesi

Eğitim-öğretimlerinin yanında manevi gelişimleri de unutulmayan çocuklarımız, hafızlık eğitimi alıyor.

"Bütünsel Eğitim Modeli" uygulanarak çocuklarımızın pek çok alanda gelişimlerini destekliyoruz.  Ezber becerisi güçlü ve hafız olmaya ilgili olan çocuklarımız atölyemizde çalışmalarını heyecanla sürdürüyor.

Yetimler için kurulan Hafızlık Atölyesi'ne destek olabilirsiniz.

 

  • Tiyatro & Drama Atölyesi

Tiyatro & Drama Atölyemizde çocuklarımızın sanatsal, düşünsel ve fiziksel becerilerini ortaya çıkarmanın yanı sıra hayata adapte olabilmelerine yardımcı oluyor ve küçücük yaşlarında karşılaştığı travmaların etkisini hafifletmeye çalışıyoruz.

 

  • Lisan Merkezi

Reyhanlı Eğitim Köyümüzde yer alan Lisan Merkezimiz’de başta öğrencilerimiz olmak üzere çalışma arkadaşlarımıza ve gönüllülerimize ihtiyaca dayalı olarak Türkçe, Arapça ve İngilizce eğitimleri veriyoruz.

Merkezimizde verilen Türkçe eğitimleri ise Yunus Emre Enstitüsü ile yapılan işbirliği kapsamında yürütülülüyor.