Azezli Çocuklarımızın Karne Sevinci

Suriye’nin kuzeyinde, Türkiye’nin barış sağladığı Azez bölgesinde yaşayan çocuklar, dün karnelerini aldı.
20.06.2022 | 
Azezli Çocuklarımızın Karne Sevinci

AZEZLİ ÇOCUKLARIMIZIN KARNE SEVİNCİ

Türkiye’deki tüm çocuklarımız gibi Suriyeli yetim çocuklarımız da karne sevinci yaşadı. Vakfımızın Azez Tilalin köyündeki çocuklar da bu mutlu günü lunaparkta kutladı.

Suriye’nin kuzeyinde, Türkiye’nin barış sağladığı Azez bölgesinde yaşayan çocuklar, dün karnelerini aldı. Yetim Vakfı işletimindeki Tilalin Köyü’nde yaşayan bu çocuklar, mutluluklarını lunaparkta eğlenerek kutladı.

Tilalin Köyü’nde ikamet eden 140 çocuk ve annesi, Azez bölgesinde bulunan lunaparka servislerle götürüldü ve onlar için özel bir program hazırlandı. Eğlencenin ardından bir dizi yarışmayla devam eden program, yemek ve dondurma ikramıyla son buldu. Yarışmalarda derece alan çocuklara oyuncak hediye edildi.

Lunaparkta kutlama

2021-2022 eğitim yılının son gününde karne alan Azez’deki çocuklara eğlence düzenlendi. Yaşları 1-14 arasında değişen 140 çocuk ve annesi için gerçekleştirilen etkinlikte, Yetim Vakfı’nın işletiminde olan Tilalin Köyü’ndeki çocuklar, karne sevincini lunaparkta yaşadı. Çocuklar dönme dolaba, salıncağa, çarpışan arabaya ve gondola binerek günün tadını çıkardılar. Halat çekme, dev kaydıraktan kayma ve çuval yarışları gibi oyunlarla çocukların eğlencesi devam etti.

Şarkılar söylendi, ödüller alındı

Gün boyu şarkılar söyleyen, oyunlar oynayan ve birbiriyle yarışan çocukların mutluluğu yüzlerine yansıdı. Bu mutlu günün anısına bol bol fotoğraf ve video çekimi yapıldı. Düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere çeşitli ödüller verilirken, çocuklara eğlence sırasında patlamış mısır, içecek ve yemek ikram edildi.

Son Eklenenler

Okullar Açılıyor, İyilik Zili Çalıyor

Başta Türkiye olmak üzere 17 ülkede 10 bine yakın yavrumuza okul çantası ve kırtasiye malzemeleri dağıttık.

Çocuklara Eğitim Verecek Gönüllüler Yetiştiriyoruz

Yetim Vakfı, toplumun yaralarına merhem olmak için çıktığı yoluna devam ediyor.

Gönüllü Eğitimci Programı

Yetim Vakfı, kurulduğu günden bugüne binlerce yetimin gönlüne dokunduğu çeşitli projeler hazırlayıp uyguladı.