Bosna Hersek ve Arnavutluk’ta Yetim Yavrularımızı Sevindirdik

22.04.2022 | 
Bosna Hersek ve Arnavutluk’ta Yetim Yavrularımızı Sevindirdik

Yetim Vakfı olarak Balkanlar'da yetim yavrularımızın yanındayız. Hem Bosna Hersek’te hem de Arnavutluk’ta ebeveyn kaybı yaşamış çocuklarımızın ve aile üyelerinin, yaşadıkları kayıpla başa çıkabilmelerini sağlamaya çalışıyoruz.

Vakfımız ramazan çalışması yaparken ihtiyaç sahibi yetim, öksüz, kimsesiz ve sosyal yetim durumunda bulunan çocuklarımız ve ailelerine hayırseverlerin emanetlerini ulaştırırken öncelikle yapılanın bir ibadet olduğu ve en temel maksadın Allah’ın rızası olduğu bilinciyle hareket ediyor

Ramazan çalışmalarımız kapsamında Bosna’da 200 yetim çocuğumuza bayramlıklarını ulaştırdık. 200 yetim ailesine iftar sofrası kurduk. 80 yetim yavrumuza Ramazan Çocuk Paketlerini ulaştırdık. 60 gıda kolisi ile yetim ailelerimizi destekledik.

Arnavutluk’ta 300 yetim yavrumuza bayramlıklarını teslim ettik. Arnavutluk TES Koleji'nde 130 kumanya dağıtarak günü en güzel şekilde değerlendirdik. Hayırseverlerimizin desteğiyle Ramazan’ın bereketini yeryüzüne yaymaya devam ediyoruz.

RAMAZANDA YETİMLER İÇİN NELER YAPILABİLİR?

Ramazan’da Türkiye ve dünyanın dört bir yanındaki yetim yavrularımıza ulaştırılmak üzere hazırlanan aile ve çocuk kumanyaları, iftariyelikler, zekât, fitre ve fidyeler ile bayramlık kıyafetlere katkı verebilir, yetimlerimizin bayram sevincine ortak olabilirsiniz.

YURT DIŞINDAN BAĞIŞ YAPMAK MÜMKÜN MÜ?

Evet mümkün. yetimvakfi.org.tr adresinden ilgili hesaplara bağışlar gerçekleştirilebilir. Ayrıca yine sitemizde bulunan IBAN ve SWIFT kodları kullanarak havale yapılabilir.

YETİM yazıp 9868’e göndereceğiniz bir SMS ile 10 TL’lik bağışta bulunabilirsiniz.

Son Eklenenler

Bu Ramazan 385.526 Kişi Kardeşliğe Tutundu

Yetim Vakfı, ‘Bu Ramazan Kardeşliğe Tutun’ sloganıyla ‎gerçekleştirdiği ramazan faaliyetleri kapsamında 20 ülkede 385 bin ‎‎526 kişiye iyilik elini uzattı.

Yetim Vakfı “Bu Ramazan Kardeşliğe Tutun” Sloganıy

Bu Ramazan Yetim Vakfı’nın çalışmalarının odağında deprem bölgesindeki 11 şehir yer alacak.