Bu Bayram Yetime Kurban

Dini, dili, ırkı, rengi ne olursa olsun tüm coğrafyalarda çocuklar, yeni kıyafetlerini giyme heyecanıyla bayram sabahını dört gözle bekler.
06.06.2022 | 
Bu Bayram Yetime Kurban

Bu bayram desteklerinizle 21 ülkede 400 bin yetim ve ailesinin sofrası şenlenecek, 15 bin çocuğumuz bayramlıklarıyla mutlu bir sabaha uyanacak.

Bu yıl Kurban Bayramı’nı “Bu Bayram Yetime Kurban” sloganıyla karşılıyoruz. Her gün bir yetimin daha hayatını güzelleştirmeyi hedefleyerek, bu yıl da kurban emanetlerinizi dünyanın birçok bölgesindeki yetimin sofrasına ulaştırmak ve bayramlıklarla yüzlerini güldürmek için yola çıktık. 21 ülkede 400 bini aşkın yetim, öksüz, sosyal yetim ve ihtiyaç sahipleriyle birlikte kurbanın bereketini paylaşacağız.

3 kıta, 21 ülke

Kurban faaliyetlerimizi gerçekleştireceğimiz ülkeler arasında; Ortadoğu’da Türkiye ile birlikte Lübnan, Irak, İran, Suriye ve Yemen, Balkanlar’da Arnavutluk ve Bosna-Hersek, Kafkasya ve Orta Asya’da Afganistan ve Azerbaycan, Afrika’da Burkina Faso, Çad, Mali, Sudan ve Togo, Güney ve Güneydoğu Asya’da ise Bangladeş, Bangladeş/Arakan mülteci kampları, Nepal, Pakistan, Sri Lanka ve Filipinler/Moro yer alıyor.

Kurban fiyatlarımız ise bu yıl yurt dışı için 1.500 TL, Türkiye ve Suriye için 3.200 TL olarak belirlendi.

Yetim çocukların tablosu belirledi

Kurban çalışmalarımızı yürüteceğimiz 21 ülkeyi pek çok kriteri göz önünde bulundurarak belirledik. Bu ülkeleri belirlememizdeki en önemli etken, ülkedeki yetim çocukların tablosu oldu. Bu sebeple dünya yetim nüfusunun önemli bir kısmını barındıran ve son dönem istatistiklerine göre dünyadaki her üç yetimden ikisinin bulunduğu Afrika kıtası, çalışmalarımızı yürüteceğimiz bölgeler arasında öne çıkıyor. Afrika’yı yoksulluk ve doğal afetlerin fazlaca yaşandığı Güney ve Güneydoğu Asya ile savaş ve kaos ortamının milyonlarca çocuğu yetim bıraktığı Ortadoğu takip ediyor. Yine potansiyel kriz bölgeleri olarak öne çıkan Balkanlar ve Kafkasya da kurban kesim bölgelerimiz arasında yer alıyor.

Bayramda çocuklar mutlu olsun

Dini, dili, ırkı, rengi ne olursa olsun tüm coğrafyalarda çocuklar, yeni kıyafetlerini giyme heyecanıyla bayram sabahını dört gözle bekler. Bayram da en çok çocukları mutlu görmek ister. Yetim Vakfı olarak dünya üzerindeki hiçbir yetim çocuğun bayrama mahzun girmemesi ve bayramın neşesini doyasıya yaşaması için gayretle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 2021 yılında desteklerinizle 6 ülkede 11 bin 600 yetime bayramlık hediye ettik. Bu yıl da 12 ülkede 15 bin yetime bayramlık hediye ederek, sevinçlerini paylaşacağız.

Bir bayramlık bedeli ise 300 TL. Hayırseverlerimiz, ayrıca BAYRAMLIK yazıp 9868’e mesaj göndererek 10 TL tutarında katkı sağlayabilirler.

Geçtiğimiz yıl 137 bin kişiye ulaştık

2021 yılı Kurban Bayramı’nda Türkiye ile birlikte Afganistan, Bangladeş, Benin, Burkina Faso, Çad, Endonezya-Açe, Filipinler-Moro, Filistin, Gana, Moğolistan, Kenya, Mali, Nepal, Nijer, Pakistan, Sri Lanka, Somali, Suriye, Tanzanya, Tayland-Patani ve Togo olmak üzere 22 ülkede kurban kesimi gerçekleştirdik. Bağışçılarımızın desteğiyle 2 bin 746 hisse kurbanı keserek 137 bin 150 kişiye ulaştırdık.

Nasıl bağış yapılır?

Kurban ve bayramlık bağışlarınızı vakfımızın “https://bagis.yetimvakfi.org.tr/” adresinden online olarak yapabilir, ayrıca “https://yetimvakfi.org.tr/banka-hesap-numaralarimiz-tr-1253.htm” adresindeki numaralardan havale ile gerçekleştirilebilirsiniz.

 

Son Eklenenler

Yetim Vakfı Kurban Bayramı’nda Yine Kıtalar Aşıyor

Yetim Vakfı bu yıl “Gülüşüne Kurban” sloganıyla Türkiye başta olmak üzere 20 ülkede çalışma ‎yürütecek. ‎

  • 08.06.2023

Gülüşüne Kurban

Yetim Vakfı olarak bu sene 20 ülkede kurban kesimleri yapmayı planlıyoruz.

  • 23.05.2023