Ekim Ayında Neler Yaptık?

Vakfımız, hayırseverlerimizin destekleriyle Ekim ayında da binlerce yetimin kalbine dokundu.
05.11.2021 | 
Ekim Ayında Neler Yaptık?

Yetim Vakfı olarak bu ay yine Türkiye ve dünyanın pek çok noktasında yetim çocuklarımız ve aileleri için psikososyal destek ve yardım faaliyetleri gerçekleştirdik.

Vakfımız, hayırseverlerimizin destekleriyle Ekim ayında da binlerce yetimin kalbine dokundu.

Ekim ayı çalışmalarımız özet olarak şu başlıklarda gerçekleşti.

 • Aksaray Psikososyal Destek Uygulama ve Araştırma Merkezimizde Yeni Dönem

Aksaray Psikososyal Destek Uygulama ve Araştırma Merkezimizde yeni döneme hızlı bir giriş yaptık. Psikososyal destek çalışmalarımız kapsamında her gün farklı çocuk gruplarımızla gerçekleşecek grup terapisi ve atölye çalışmalarımıza başladık.

 •  Bosna Hersekli Kurumdan Vakfımıza Ziyaret

Bosna Hersek’in Bihaç merkezli Una Sana kantonu Sosyal ve Pedogojik Yaşam Merkezi müdürü İzudin Hiliç ve beraberindeki heyet vakfımızı ziyaret etti. Bosna’daki çocuk evleri ve yurtlarla ilgili istişarelerde bulunduk.

 • Adak, Akika ve Şükür Kurbanlarınız Yetim Ailelerin Sofrasında

Hayırseverlerimizin Eylül ayında bağışladıkları adak, akika ve şükür kurbanlarını Nepal’de yetim ve ihtiyaç sahibi ailelere dağıttık.

 • Tunuslu Hayır Kurumundan Vakfımıza Ziyaret

Tunus Charty Kurumu vakfımıza ziyaret gerçekleştirdi. Tunus’daki yetim çalışmaları hakkında istişarelerde bulunduk.

 • Kilis Anaokulumuzda Eğitimlerimiz Devam Ediyor

Kilis Anaokulumuzdaki sınıf ve oyun parkurlarımızda hem eğleniyor, hem öğreniyoruz.

 • Aksaray Psikososyal Destek Uygulama ve Araştırma Merkezimizde Drama Teknikleri

Tanışmayı oyunlarla eğlenceli hale getiriyoruz. Aksaray Psikososyal Destek Merkezimizde yeni gelen gruplarımızla tanışma konulu drama etkinlikleri uygulayarak sosyal gelişim ve birlikte çalışma becerisi geliştirmelerine destek oluyoruz.

 • Yönetim Kurulu Başkanımız Murat Yılmaz TV NET Ekranında

Başkanımız Murat Yılmaz, TV NET’te yayınlanan Mevzu Bahis programına konuk oldu.

 • Kadın Kollarımızdan Yemenli Çocuklar Yararına Kahvaltı Organizasyonu

Vakfımızın Kadın Kolları İstanbul'da Yemenli yetim çocuklar yararına kahvaltı düzenledi. Kahvaltıya Hale Canat, Tülay Gökçimen, Mine İzgi hanımefendiler ve gönüllülerimiz katıldı. Kahvaltı programımızdan elde edilen tüm gelir 'Yemenli yetim aileler' için kullanılacak.

 • Karadeniz Vakfı’ndan Ziyaret

Yetim çocuklarımız için eğitim, spor ve burs çalışmaları kapsamında Vakfımızı ziyaret eden Karadeniz Vakfı ile verimli bir görüşme gerçekleştirdik.

 •  ''İmzalar atıldı, yetim çocuklar için yola çıkıyoruz''

Vakfımız ile Özel Öğretim Kurumları Birliği (ÖZKUR BİR) arasında, yetim çocuklar için protokol imzaladık.

Özel Öğretim Kurumları Birliği (ÖZKUR BİR)  ile yaptığımız bu işbirliğiyle yetim ve sosyal yetim çocukların bütünsel olarak, kuşatılması ve korunmaya ihtiyaç duyan çocuklarımızın topluma kazandırılması hedefliyoruz.

 • Aksaray Psikososyal Merkezimizde Çalışmalar Devam Ediyor

Aksaray Psikososyal Destek Merkezimizde atölye çalışmamız kapsamında grubumuzla birlikte toplu müzik ve koro çalışması yaptık. Her birimiz tek bir ses ve frekansta birleşerek bir harmoni yakaladık. Birken bütün olduk. Müzik enstrümanlarıyla çalışarak ritim duygumuzu geliştirdik.

 • Sağlıklı Ebeveynler Sağlıklı Çocuklar Yetiştirir

Reyhanlı Eğitim Köyümüzde savaş travması yaşayan yetim annelerine 4 ay boyunca psikoeğitim desteği sunduk. Uzman psikologlarımız 78 yetim annemize yönelik eğitimleri tamamlayarak sertifikalarını takdim etti.

 • Her 'Sırada İyilik' Var

Vakfımızın Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yılmaz, İstanbul Ümraniye Prof. Dr. Nabi Avcı Fen Lisesi’nde genç kardeşlerimizle buluştu. Ümraniye Belediyesi kültür sanat etkinlikleri çerçevesinde Prof. Dr. Nabi Avcı Fen Lisesi’nde öğrencilerle bir araya gelen Yılmaz, dünya üzerindeki yetim çocukların yaşadığı sorunları anlattı.

 • Kızılay’ı Ziyaret Ettik

Yetim Vakfı Psikososyal Destek Merkezi olarak Bağcılar Kızılay Toplum Merkezi'ni ziyaret ettik. Görüşmemizde yürüttüğümüz yetim çalışmalarından bahsederek iş birliği yapabileceğimiz konular üzerine istişare ettik.

 • Yetim Annelerimiz İçin Grup Terapilerimiz Başladı

Anneler çocuklarına bakıyor, terapistlerimiz de annelere. “Şimdi anneler için iyileşme vakti” diyerek yetim anneleri için grup terapilerine başladık.

 • Gönüllülerimizle Eyüpsultan’daydık

Gönüllülerimiz Eyüpsultan Camii’nde namaz çıkışı vakfımızla ilgili tanıtım materyalleri ve kumbara dağıtımı gerçekleştirdi.

 • Suriye’deki yetim çocuklar Türkiye’ye emanet

Yetim Vakfı olarak Suriye’nin birçok bölgesinde yetim çocuklara ve ailelerine yönelik yardım çalışmalarımıza devam ediyoruz. Başkanımız Murat Yılmaz ve ekip arkadaşlarımızla Suriye’nin Lazkiye kırsalında ‘Kardeş Aile Projesi’ kapsamında yetim ailelere nakdi destek sağlayıp çocuklara ‘Bir Kutu Gülücük’ paketi hediye ettik.

 • ‘Yetime Dair’ Programımız Devam Ediyor

Kıymetli yazar Taha Kılınç Yetime Dair programımıza konuk oldu.

 •  Dünya Genelinde 5 Binden Fazla Yetime Hami Olduk

Değerli hayırseverlerimizin destekleriyle Türkiye’de ve dünyanın birçok noktasında yetim çocuklara sponsor olamaya devam ediyoruz. 15 ülkede sponsorluk sistemimize dahil ettiğimiz çocuk sayısı 5 bini aştı.

 • Minik Dostlarla Bir Araya Geldik

Yetim Vakfı-Psikososyal Destek ve Uygulama Merkezimizde hizmet alan yetim çocuklarımızla sokak hayvanlarına mama ve su projesi ile sahip çıkıyoruz. Vakıf gönüllülerimizle birlikte başlatılan proje kapsamında her hafta sonu bir araya gelen çocuklar, minik dostlarını kendi elleriyle besleyecek.

 • Mevlid-İ Nebi Haftası Etkinliği Düzenledik

Mevlid-i Nebi haftası dolayısıyla Eyüp Sultan gönüllülerimiz ve ilçedeki birçok STK’nin katılımıyla “Peygamberimiz ve Vefa” konulu programımızı gerçekleştirdik. Programın ardından bölge esnafımızı ziyaret ederek gül hediye ettik.

 • Çocuklara Ve Ebeveynlere Yönelik Çalışmalarımız

Ekim ayındaki psikososyal destek çalışmalarımız kapsamında; bireysel olarak 25 yetim çocuğa 100 saat, grup oyun terapisinde 60 çocuğa 240 saat, grup atölyesinde 60 çocuğa 240 saat terapi uyguladık.

 • Annelere Yönelik Faaliyetler

Yetim çocuklarımızın yanı sıra annelerine yönelik psikososyal destek hizmetleri de gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda bireysel olarak 30 yetim annesine 120 saat terapi uyguladık.

 • Reyhanlı Psikoloji Birimi Faaliyetleri

Reyhanlı Psikoloji Birimi olarak 3 tam zamanlı ve 1 yarı zamanlı personel ile Ekim ayı içerisinde Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki 11 aileye ziyaret gerçekleştirdik. Ayrıca 11 kişiye bireysel terapi hizmeti verdik.

 

Son Eklenenler

Ekim Ayında Neler Yaptık?

Yetim Vakfı olarak bağışçı ve gönüllülerimizden aldığımız güç ve azimle; yetimin gülüşünden devşirdiğimiz heyecan ve sevinçle bir ayı daha arkamızda bıraktık.

 • 24.11.2022

Eylül Ayında Neler Yaptık?

Yetim Vakfı olarak yetimin gülüşünden devşirdiğimiz heyecan ve sevinçle bir ayı daha arkamızda bıraktık.

 • 08.11.2022

Ağustos Ayında Neler Yaptık?

Yetim Vakfı olarak dolu dolu bir ayı daha arkamızda bıraktık.

 • 20.09.2022