Duyuru : Çatalca Eğitim Kampüsü İnşaat Yapım İhalesi - Detay Bilgi Al

Gönüllü Eğitimci Programı
26.08.2022

Gönüllü Eğitimci Programı

Yetim Vakfı, kurulduğu günden bugüne binlerce yetimin gönlüne dokunduğu çeşitli projeler hazırlayıp uyguladı.

GÖNÜLLÜ EĞİTİMCİ PROGRAMI

Yetim Vakfı, kurulduğu günden bugüne binlerce yetimin gönlüne dokunduğu çeşitli projeler hazırlayıp uyguladı. Bunların başında gelen Esenlik Durakları, psiko-sosyal destek çalışmalarını eğitimle genişletmeye devam ediyor

Gönüllü Eğitimci Programı, saha tecrübesi bulunan alanında uzman eğitimciler tarafından sunulacak seminerler ve uygulama atölyelerinden oluşmaktadır. Program, Yetim Vakfı bünyesinde çocuklarla ilgilenecek aday eğitimcileri çocuğu tanımak ve anlamak, din eğitimi, drama-oyun-etkinliklerle eğlendirerek öğretme teknikleri, sınıf yönetimi gibi konularda destekleyerek farklı yaş gruplarında uygulamak üzere oluşturulan eğitim modeli için gerekli donanımları edinmesini sağlamaktadır. Program sonunda katılımcılar mülakattan geçerek İstanbul içindeki ilgili bölgelerdeki çalışmalara yönlendirilecektir. Katılımcılardan vakıf bünyesinde yapılacak çocuk eğitimlerinde görev alması beklenmektedir.

Katılım koşulları:

-Üniversite öğrencisi veya mezunu olmak

-Eğitim alanında çalışmalar yapmış veya yapmaya istekli olmak

-Tercihen daha önce dezavantajlı gruplara yönelik çalışmalarda görev almış olmak

-Örneklik teşkil edebilecek kişilik özelliklerini ve ahlakı benimseme gayretinde olmak.

-Çalışma motivasyonu ve disiplinine sahip olmak.

Başvuru linki: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScgCeo6j8tL3tPy9lk6-H3J1O_EYno4nWrE6FYryzVDPnGleg/viewform

Son Başvuru: 4 Eylül 2022

Program tarihleri: 5-10 Eylül 2022 | 10.00-17.00

Adres: İHH Merkez (Ali Kuşçu Mah. Büyük Karaman Cad. Taylasan Sok. No.3, 34040 Fatih/İstanbul

20 kişilik kontenjan ile sınırlıdır.

PROGRAM AKIŞI

GÜNLER

SAATLER

PROGRAM İSMİ

SUNUCU

5 EYLÜL

PAZARTESİ

10.00-11.00

Açılış Konuşması Tanışma

Sedat Özgür

11.00-11.50

Gelişim Psikolojisi (fizyolojik gelişim)

 

11.50-12.00

ARA

12.00-12.50

Gelişim Psikolojisi (psikolojik gelişim)

 

12.50-13.00

ARA

13.00-13.50

Gelişim Psikolojisi (sosyal gelişim)

 

13.50-15.00

ÖĞLE ARASI

15.00-15.50

Dezavantajlı Öğrencilerin Psikolojisi

 

15.50-16.00

ARA

16.00-16.50

Dezavantajlı Öğrencilerin Psikolojisi

 

6 EYLÜL

SALI

10.00-10.50

Eğitimde Materyal Tasarlama ve Geliştirme

Esra Akdoğan

10.50-11.00

ARA

11.00-11.50

Eğitimde Materyal Tasarlama ve Geliştirme

Esra Akdoğan

11.50-12.00

ARA

12.00-12.50

İlmihal Dersi Özel Öğretim Yöntemleri

Ayşe Öztürk

Ruşen Yavuz Erim

12.50-14.00

ÖĞLE ARASI

14.00-14.50

İlmihal Dersi Özel Öğretim Yöntemleri

Ayşe Öztürk

Ruşen Yavuz Erim

14.50-15.00

ARA

15.00-15.50

Eğitim ve Öğretimde Alternatif Yöntemler

Talha Boyalık

15.50-16.00

ARA

16.00-16.50

Eğitim ve Öğretimde Alternatif Yöntemler

Talha Boyalık

7 EYLÜL

ÇARŞAMBA

10.00-10.50

İlmihal Dersi Özel Öğretim Yöntemleri

Ayşe Öztürk

Ruşen Yavuz Erim

10.50-11.00

ARA

11.00-11.50

İlmihal Dersi Özel Öğretim Yöntemleri

Ayşe Öztürk

Ruşen Yavuz Erim

11.50-12.00

ARA

12.00-12.50

Eğitimde Drama

Dursun Ali Emecen

12.50-14.00

ÖĞLE ARASI

14.00-14.50

Eğitimde Drama

Dursun Ali Emecen

14.50-15.00

ARA

15.00-15.50

Eğitimde Drama

Dursun Ali Emecen

15.50-16.00

ARA

16.00-16.50

Eğitimde Drama

Dursun Ali Emecen

8 EYLÜL

PERŞEMBE

10.00-10.50

Öğrenciyi Tanıma ve Etkili Rehberlik

Bahaddin Koç

10.50-11.00

ARA

11.00-11.50

Öğrenciyi Tanıma ve Etkili Rehberlik

Bahaddin Koç

11.50-12.00

ARA

12.00-12.50

Eğitici Oyunlar ve Oyunlaştırma

Hatice Kübra Cebeci

12.50-14.00

ÖĞLE ARASI

14.00-14.50

Eğitimde Materyal Tasarlama ve Geliştirme

Esra Akdoğan

14.50-15.00

ARA

15.00-15.50

Siyer Dersi Özel Öğretim Yöntemleri

Sedat Özgür

15.50-16.00

ARA

16.00-16.50

Ahlak Dersi Özel Öğretim Yöntemleri

Filiz Naç

9 EYLÜL

CUMA

10.00-10.50

Sınıf Yönetimi

Serkan Ekmen

10.50-11.00

ARA

11.00-11.50

Sınıf Yönetimi

Serkan Ekmen

11.50-12.00

ARA

12.00-12.50

Siyer Dersi Özel Öğretim Yöntemleri

Sedat Özgür

12.50-14.00

ÖĞLE ARASI

14.00-14.50

Siyer Dersi Özel Öğretim Yöntemleri

Sedat Özgür

14.50-15.00

ARA

15.00-15.50

Ahlak Dersi Özel Öğretim Yöntemleri

Filiz Naç

15.50-16.00

ARA

16.00-16.50

Ahlak Dersi Özel Öğretim Yöntemleri

Filiz Naç

10 EYLÜL

CUMARTESİ

10.00-10.50

Eğitici Oyunlar ve Oyunlaştırma

Hatice Kübra Cebeci

10.50-11.00

ARA

11.00-11.50

Eğitici Oyunlar ve Oyunlaştırma

Hatice Kübra Cebeci

11.50-12.00

ARA

12.00-12.50

Genel Değerlendirme

 

 

Benzer Faaliyetler