İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İş birliği Protokolü İmzaladık

Yetim Vakfı olarak İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile 6-18 yaş grubundaki yetim çocuklarımıza yönelik sosyal uyum desteği çerçevesinde bir protokol imzaladık.
30.10.2023 | 
İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İş birliği Protokolü İmzaladık

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İş birliği Protokolü İmzaladık

 

Yetim Vakfı olarak İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile 6-18 yaş grubundaki yetim çocuklarımıza yönelik iş birliği protokolü imzaladık.  Protokol, sosyal uyum desteği ve değerler eğitimi çerçevesinde gerçekleştirilecek faaliyetler ve atölye programlarını içeriyor.
 

Protokolün Amacı ve Kapsamı

Başkanımız Murat Yılmaz ve İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü Doç. Dr. Mücahit Yentür’ün birlikte imzaladığı protokol, İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğüne bağlı resmi okullarda eğitime devam eden yetim yavrularımızın yaşadıkları dezavantajlı durumlarla başa çıkmalarını desteklemeyi hedefliyor.

Protokol kapsamında, Vakıfımız tarafından İl Millî Eğitim Müdürlüğü onayıyla gerçekleştirilecek yüz yüze ve çevrim içi atölyeler düzenlenmesi planlanıyor. Ayrıca, Yetim Vakfı olarak bu atölyelerde eğitim verecek uzmanları İl Millî Eğitim Müdürlüğü onayıyla görevlendireceğiz.

Protokolün İşleyişi

Protokolün temel esaslarına göre, çalışmalar mevzuata ve bilimsel çerçeveye uygun olarak gerçekleştirilecek. Sosyal uyum desteği ve atölye süreçlerini İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile iş birliği içerisinde yürütülecek. Ayrıca, atölye programlarına katılacak çocuklarımıza ve ailelerine gönüllülük esasına göre, veli onamı alınarak eğitim verilecek.

Sosyal Uyum Destek süreci boyunca, öğrencinin durumu hakkında periyodik olarak okul rehber öğretmenine, Rehberlik ve Araştırma Merkezlerine ve İl Millî Eğitim Müdürlüğüne bilgilendirme raporları sunulacak. Bu protokolün sekretaryası ve diğer yönlendirmeler, İl/İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim ve Rehberlik Şubesi tarafından gerçekleştirilecek.

“Eğitim Toplumun Temelini Oluşturur”

İmza töreninde söz alan İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü Doç. Dr. Mücahit Yentür eğitimin ve sivil toplum kuruluşları ile ortak çalışmanın öneminden bahsetti:

"Eğitim, bir toplumun temelini oluşturan ve geleceğimizi şekillendiren bir unsurdur. Bu nedenle, eğitimin kalitesini ve erişilebilirliğini artırmak amacıyla sivil toplum kuruluşlarıyla ortaklaşa çalışmak büyük bir değer taşıyor. Bugün Yetim Vakfı ile birlikte hayata geçireceğimiz bu protokolle, eğitimde daha yüksek bir standardı hedefleyen, dezavantajlı gençlere yardımcı olmayı ve onları geleceğin başarılı bireyleri olarak yetiştirmeyi amaçlıyoruz."

 

Son Eklenenler

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İş birliği Protokolü

Yetim Vakfı olarak İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile 6-18 yaş grubundaki yetim çocuklarımıza yönelik sosyal uyum desteği çerçevesinde bir protokol imzaladık.

Çocuk Tiyatro Seçmeleri

Çocuklarımızın sosyal, kültürel ve ahlaki gelişimine katkı sağlamak için yola çıkıyoruz.

Yetim Vakfı’ndan 21 Milyonluk Kırtasiye Kampanyası

Yetim Vakfı, eğitim ve öğretim sezonunun açılmasına az bir süre kala “İyilik Zili Çalıyor” sloganıyla kırtasiye destek kampanyası başlattı.