Kırtasiye Kampanyamız Başladı

“Okullar Açılıyor İyilik Zili Çalıyor" sloganıyla kırtasiye kampanyamızı başlattık.
26.08.2022 | 
Kırtasiye Kampanyamız Başladı

KIRTASİYE KAMPANYAMIZ BAŞLADI

Çocuklarımız yaz tatilinin ardından yeniden okula başlamanın heyecanını yaşıyor. Aileler ve çocuklar tatlı bir telaş içinde. İşte bu güzel telaşı bütün çocuklarımızın yaşaması için çalışan Vakfımız “Okullar Açılıyor, İyilik Zili Çalıyor” sloganıyla bir kampanya başlattı. Bu anlamlı kampanya sayesinde Türkiye ile birlikte 24 ülkedeki binlerce çocuğun yüzü gülecek.

Kırtasiye destek çalışmasını, yetim çocukları yeni bir eğitim dönemine hazırlamak üzere başlattık. 12 Eylül’de başlayacak olan 2022-2023 eğitim yılı öncesinde kampanya için bütün hazırlıklar tamamlandı.

Bu çerçevede hayırsever bağışçılarımızın destekleriyle yetim çocuklarımızın mutlu bir şekilde okula başlamalarını sağlamak için kollarımızı sıvadık. Ve onlara çanta, kalemlik, kurşunkalem, tükenmez kalem, çeşitli derslere uygun defterler, boya kalemleri, sulu boya, pastel boya, silgi, kalemtıraş, cetvel ve kitaplardan oluşan bir kırtasiye seti hazırladık.

Kampanya süresince yetim, öksüz ve sosyal yetim çocukların yanı sıra, yetimhane ve yetim aile yerleşkelerinde bulunan çocuklara setlerimizi dağıtacağız. Burkina Faso, Çad, Libya, Mali, Sudan, Togo, Tunus, Arnavutluk, Bosna-Hersek, Bangladeş, Bangladeş/Arakan Mülteci kampları, Filipinler/Moro, Nepal, Pakistan, Sri Lanka, Azerbaycan, Filistin, Irak, İran, Lübnan, Lübnan/Filistin Mülteci kampları, Suriye, Yemen ve Türkiye olmak kırtasiye malzemesi dağıtacağımız ülkeler arasında bulunuyor.

Projemize başlamadan evvel, çalışma yapılacak ülke ve bölgeleri titizlikle belirliyoruz. Ülkelerin belirlenmesindeki en önemli etken, oradaki yetim çocukların tablosu oluyor. Çalışmalarımızda dünya yetim nüfusunun önemli bir kısmını barındıran ve son dönem istatistiklerine göre dünyadaki her üç yetimden ikisinin bulunduğu Afrika kıtası öne çıkıyor. Afrika’yı yoksulluk ve doğal afetlerin yaşandığı Güneydoğu Asya ile savaş, kaos ve potansiyel kriz bölgeleri olmaları nedeniyle Ortadoğu, Balkanlar ve Kafkasya takip ediyor.

Son Eklenenler

Okullar Açılıyor, İyilik Zili Çalıyor

Başta Türkiye olmak üzere 17 ülkede 10 bine yakın yavrumuza okul çantası ve kırtasiye malzemeleri dağıttık.

Çocuklara Eğitim Verecek Gönüllüler Yetiştiriyoruz

Yetim Vakfı, toplumun yaralarına merhem olmak için çıktığı yoluna devam ediyor.

Gönüllü Eğitimci Programı

Yetim Vakfı, kurulduğu günden bugüne binlerce yetimin gönlüne dokunduğu çeşitli projeler hazırlayıp uyguladı.