KURBANLARINIZI 340 BİN KİŞİYE ULAŞTIRDIK

20.07.2022 | 
KURBANLARINIZI 340 BİN KİŞİYE ULAŞTIRDIK

Bu bayram kurban emanetlerinizle 21 ülkede 340 bin yetim ve ailesinin sofraları şenlendi. Binlerce çocuk yeni kıyafetleriyle mutlu bir bayram geçirdi.

Dünya üzerindeki yetim çocuklar için çalışmalar yapan vakfımız, “Bu Bayram Yetime Kurban” sloganıyla karşıladığı Kurban Bayramı’nı 21 ülkede idrak etti. Emanet ettiğiniz kurbanlarınız 340 bin öksüz, yetim, sosyal yetim ve ailesini sevindirdi.

21 ülkede kesim ve dağıtım  

Yetim Vakfı olarak bu yıl kurban emanetlerinizi, “Bu Bayram Yetime Kurban” sloganıyla 21 ülkeye ulaştırdık. 6 bin 281 hisse kurbanımız, 340 bin yetim, öksüz, sosyal yetim ve ailesinin sofralarını şenlendirdi. En fazla kurban kesimini Mali ve Pakistan’da yaptık. Bu ülkeleri Moro, Sri Lanka, Sudan, Nepal, Çad ve Burkina Faso takip etti. Türkiye’nin yanı sıra Togo, Arakan, Bangladeş, Suriye, Yemen, Lübnan, İran, Irak ve Afganistan’da hayırseverlerimizin kurban emanetlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. Arnavutluk, Azerbaycan ve Bosna Hersek de kurban kesimi ve dağıtımı yaptığımız bölgeler arasında yer aldı.

Yetim çocuklar neredeyse biz oradayız

Kurban çalışması yaptığımız 21 ülkeyi, çeşitli kriterlere göre belirledik. Dünya yetim nüfusunun önemli bir kısmını barındıran ve son dönem istatistiklerine göre dünyadaki her üç yetimden ikisinin bulunduğu Afrika kıtası çalışmalarımızda öne çıktı. Yoksulluk ve doğal afetlerin yaşandığı Güney ve Güneydoğu Asya ile savaş ve kaos ortamının milyonlarca çocuğu yetim bıraktığı Ortadoğu, potansiyel kriz bölgelerinden Balkanlar ve Kafkasya da kurban kesim çalışmalarımızı sürdürdüğümüz bölgeler arasında yer aldı.

Bayramlıklarıyla mutlu oldular

Yetim Vakfı olarak dünya üzerindeki hiçbir yetim çocuğun bayrama mahzun girmemesi ve bayramın neşesini doyasıya yaşaması amacıyla başlattığımız bayramlık kampanyasıyla da çocuklarımıza yepyeni kıyafetlerini ulaştırdık. Desteklerinizle İran, Lübnan, Sri Lanka, Yemen ve Türkiye’de binlerce çocuk bayram sabahına yüzlerinde mutlu bir gülümseme ile uyandı.

 

 

 

Son Eklenenler

Yetim Vakfı Kurban Bayramı’nda Yine Kıtalar Aşıyor

Yetim Vakfı bu yıl “Gülüşüne Kurban” sloganıyla Türkiye başta olmak üzere 20 ülkede çalışma ‎yürütecek. ‎

  • 08.06.2023

Gülüşüne Kurban

Yetim Vakfı olarak bu sene 20 ülkede kurban kesimleri yapmayı planlıyoruz.

  • 23.05.2023