'Reyhanlı Eğitim Köyü'nde yıl sonu etkinliği

2019-05-31 | 
'Reyhanlı Eğitim Köyü'nde yıl sonu etkinliği

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde, savaş mağduru çocuklara yönelik oluşturulan 'Reyhanlı Eğitim Köyü'nde eğitim öğretim döneminin sona ermesi dolayısıyla düzenlenen programda çocuklar çeşitli gösteriler sundu. Hatay'daki Reyhanlı Eğitim Köyü'nde eğitim öğretim döneminin sona ermesi dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi. İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı ve Katar Yardım Kuruluşu (RAF) tarafından Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde 2017'de açılan eğitim köyünün konferans salonunda gerçekleştirilen program yıl boyunca yapılan faaliyetlerin yer aldığı görüntülerin gösterimiyle başladı. Savaş mağduru çocukların başta barınma ve eğitim olmak üzere sağlık, rehabilitasyon, gıda, kıyafet ihtiyaçlarının ev ortamında karşılandığı merkezin idari ve eğitim çalışmalarını yürüten Yetim Vakfının Başkanı Mehmet Gülsatar, yaptığı konuşmada, Suriye'deki savaşta 8 yılın geride kaldığını hatırlattı. Savaştan en çok çocuklar ve kadınların etkilendiğini, çalışmalarının bu dezavantajlı kesime yönelik olduğunu anlatan Gülsatar, gelecek eğitim öğretim döneminde mevcut okula ek olarak ek imam hatip lisesi ve anaokulunun da faaliyete gireceğini belirtti. Gülsatar, öğretmenlerin yıl boyunca çok emek sarf ettiğini belirterek, etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Reyhanlı Kaymakamı Fatih Çobanoğlu da merkezin Suriyeli çocuklar için çok güzel işlere imza attığını kaydetti. Konuşmaların ardından sahne alan çocuklar şiirler okuyup çeşitli gösteriler sundu. Resim, kompozisyon, hat sanatı ve tekstil yarışmalarında dereceye giren öğrencilere hediyeler verildi. Programa Anadolu Ajansı Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Yayın Yönetmeni Metin Mutanoğlu, senarist Abdülhamit Güler, merkezde eğitim gören çocukların aileleri ve hayırseverler katıldı. HABER: ANADOLU AJANSI

Son Eklenenler

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İş birliği Protokolü

Yetim Vakfı olarak İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile 6-18 yaş grubundaki yetim çocuklarımıza yönelik sosyal uyum desteği çerçevesinde bir protokol imzaladık.

Çocuk Tiyatro Seçmeleri

Çocuklarımızın sosyal, kültürel ve ahlaki gelişimine katkı sağlamak için yola çıkıyoruz.

Yetim Vakfı’ndan 21 Milyonluk Kırtasiye Kampanyası

Yetim Vakfı, eğitim ve öğretim sezonunun açılmasına az bir süre kala “İyilik Zili Çalıyor” sloganıyla kırtasiye destek kampanyası başlattı.